Route 66 – legendinis Amerikos greitkelis

Legendinis greitkelis „Route 66“

Kelias, kuris tęsiasi kiek akys mato, nesibaigiantys potyriai ir istorinės laike sustojusios amerikietiškos kultūros skambesys – visa tai telpa vienoje kultinėje kelionėje – kelionėje 66-uoju greitkeliu. „Route 66“ dažnai vadinamas „pagrindine Amerikos gatve“, netgi „Motinos keliu“, bet jis yra daugiau nei tik greitkelis – tai Amerikos laisvės ir ieškojimų simbolis. Istorinis maršrutas driekiasi nuo Čikagos, Ilinojaus valstijoje, iki Santa Monikos, Kalifornijoje, ir talpina savyje daugiau nei 4 000 km (beveik 2 500 mylių) įvairiausių kraštovaizdžių, lankytinų vietų ir mažų miestelių žavesio.

„Route 66“ atsiradimas

XX a. trečiajame dešimtmetyje dėl Didžiosios depresijos Jungtinėse Amerikos Valstijose plačiai paplito nedarbas ir skurdas. Daug šeimų negalėjo rasti darbo ir pragyventi dėl ekonomikos nuosmukio ypač Vidurio Vakarų ir Rytų valstijose. 66-asis greitkelis siūlė kelią į Vakarus, kur buvo žadamas darbas ir geresnės gyvenimo sąlygos. Tuo metu dar ne taip tankiai apgyvendinta Kalifornija žadėjo darbą ir derlingas žemes, ten buvo įsikūrę daug pramonės įmonių, kuriose buvo ir stabilus darbas, ir suteikiamos geros įsikūrimo sąlygos.

Žymusis kelias buvo baigtas tiesti 1926 m. ir ilgainiui tapo naujų galimybių ir nuotykių simboliu, įamžintu dainose, daugybėje filmų ir knygų.

Kelionė prasideda: Čikaga, Ilinojaus valstija

Įspūdžiai prasideda Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, mieste, garsėjančiame savo puikiomis picomis, džiazo muzika ir architektūros įžymybėmis. Kelionė gali prasidėti nuo šurmuliuojančių Čikagos gatvių, aplankant tokias įžymybes kaip Tūkstantmečio parkas, Čikagos meno institutas ir Willis Tower (Willis bokštas). Kelionės į Vakarus pradžia prasideda nuo 66-ojo kelio ženklo Adams gatvėje.

Vidurio vakarų stebuklai: nuo Ilinojaus iki Misūrio

Palikę Čikagos miestą, keliausite per kalvotas Ilinojaus valstijos žemes. Privalote aplankyti Pontiako miestelį, kuriame įsikūrusi „Route 66“ asociacijos šlovės salė ir muziejus, ir Springfildą, kuriame galite aplankyti Abraomo Linkolno (Abraham Lincoln) prezidentinę biblioteką ir muziejų.

Pervažiavus Misūrio valstiją, maršrutas driekiasi per Sent Luisą, kur stovi ikoninė Vartų arka, liudijanti Amerikos plėtrą į Vakarus. Nepraleiskite progos apžiūrėti Merameko urvų – didžiulės urvų sistemos, kurioje kadaise slėpėsi liūdnai pagarsėjęs nusikaltėlis Džesis Džeimsas.

Krašto svetingumas: svečiuose nuo Oklahomos iki Teksaso

Pasiekus Oklahomos lygumas, 66-asis kelias vingiuoja pro miestus, kuriuose gausu indėnų istorijos ir kultūros. Tulsos mieste, Mėlynojo kupolo rajone, galima nostalgiškai pažvelgti į 1920-uosius metus – čia rasite restauruotų degalinių ir retro stiliaus užkandinių. Oklahoma Sitis, kuriame įsikūręs Nacionalinis kaubojų ir vakarietiško paveldo muziejus, leidžia geriau pažinti regiono kaubojų kultūrą.

Keliaujant į Teksaso Panhandle, netoli Amariljo galima aplankyti keistą Kadilako rančą. Ši viešoji meno instaliacija – tai iki pusės užkasti kadilakai, padengti ryškiu grafiti, kviečiantys ir keliautojus palikti savo pėdsaką. Dar vienas sustojimas, kur būtina apsilankyti, yra „Big Texan Steak Ranch“, garsėjanti iki 2 kg kepsniais.

Dykumų kraštovaizdžiai: nuo Naujosios Meksikos iki Arizonos

Naujoji Meksika – tai indėnų, ispanų ir anglosaksų kultūrų mišinys. Santa Fė yra kultūros židinys dėl savo išskirtinės adobe architektūros (tradicinis statybos būdas, naudojant molio plytas (adobe), kuris yra labai populiarus) ir daugybe meno galerijų, muziejų ir kultūrinių renginių. Albukerkėje kasmet vykstanti Tarptautinė oro balionų fiesta papuošia dangaus skliautą daugybe spalvų, suteikdama keliautojams nepakartojamus įspūdžius.

Kirtus Arizoną, kraštovaizdį keičia įspūdingi dykumos vaizdai. Nacionaliniame parke galima pamatyti senovinius suakmenėjusius medžius ir spalvingas dykynes, o Meteorų krateris – geriausiai Žemėje išlikusi meteoritų susidūrimo vieta – leidžia tiesiog pažvelgti į planetos istoriją. Žinoma, jokia kelionė po Arizoną neapsieina be apsilankymo įkvepiančiame Didžiajame kanjone.

Paskutinis etapas: Kalifornijos svajonės

Įvažiavus į Kaliforniją, maršrutas vingiuoja per Mohavės dykumą ir pasiekia gyvybe alsuojantį Los Andželo miestą. Pakeliui reikėtų sustoti Barstou ir apžiūrėti „Route 66 Mother Road“ muziejų, kuriame parodyta greitkelio istorija ir kultūra.

Kelionė baigiasi Santa Monikoje, kur 66-asis kelias susitinka su Ramiuoju vandenynu, o Santa Monikos prieplauka su kultiniu apžvalgos ratu žymi maršruto pabaigą. Čia keliautojai gali įvertinti savo kelionę, pasimėgauti vandenyno vaizdu ir pasidžiaugti, kad įveikė vieną labiausiai legendomis apipintų Amerikos ir pasaulio kelių.

„Didžioji Amerikos kelionė 66-uoju keliu” – tai daugiau nei tik kelionė automobiliu, tai nuotykis, kurio metu susipažįstama su laiku, istorija, pamatomi įvairūs Jungtinių Amerikos Valstijų kraštovaizdžiai. Nuo Čikagos dangoraižių iki saulės nutviekstų Santa Monikos paplūdimių – 66-asis maršrutas – tai unikali galimybė pajusti Amerikos širdį ir sielą. 

 

 

Svetainėje yra naudojami slapukai, norint užtikrinti paslaugų kokybę bei matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius. Sužinoti daugiau
Sutinku